

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.99 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Mount | Through Hole |
| Composition | Metal Film |
| Case/Package | Axial |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
Stock: 7922
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02189 | $0.21890 |
| 50 | $0.01773 | $0.88650 |
| 100 | $0.01436 | $1.43600 |
| 500 | $0.01128 | $5.64000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00732 | $21.96000 |
| 5000 | $0.00712 | $35.60000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
