MFR-25FBF52-51R1
Mfr.Part #:
MFR-25FBF52-51R1
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 51.1 Ω 1 % 250 mW Metal Film
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance1 %
Length6.2992 mm
TerminationAxial
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance51.1 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Metal Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
PackagingBulk
Voltage Rating250 V
RoHSCompliant
Max Power Dissipation250 mW