

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 63.4 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03396
Ext.Price$0.03396
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03396 | $0.03396 |
| 10 | $0.01698 | $0.16980 |
| 50 | $0.01306 | $0.65300 |
| 100 | $0.01159 | $1.15900 |
| 500 | $0.01028 | $5.14000 |
| 1000 | $0.00931 | $9.31000 |
| 3000 | $0.00843 | $25.29000 |
| 5000 | $0.00764 | $38.20000 |
| 10000 | $0.00718 | $71.80000 |
| 30000 | $0.00675 | $202.50000 |
| 50000 | $0.00634 | $317.00000 |
