| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 250 mW |
| Tolerance | 1 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 19.6 Ω |
Stock: 2954
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.06446 | $0.64460 |
| 50 | $0.04445 | $2.22250 |
| 100 | $0.03065 | $3.06500 |
| 500 | $0.02114 | $10.57000 |
| 1000 | $0.01458 | $14.58000 |
| 3000 | $0.01005 | $30.15000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
