

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.4 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03718
Ext.Price$0.03718
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03718 | $0.03718 |
| 10 | $0.01859 | $0.18590 |
| 50 | $0.01430 | $0.71500 |
| 100 | $0.01285 | $1.28500 |
| 500 | $0.01154 | $5.77000 |
| 1000 | $0.01067 | $10.67000 |
| 3000 | $0.00986 | $29.58000 |
| 5000 | $0.00911 | $45.55000 |
| 10000 | $0.00866 | $86.60000 |
| 30000 | $0.00823 | $246.90000 |
| 50000 | $0.00782 | $391.00000 |
