

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 1143
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01440 | $0.72000 |
| 100 | $0.01289 | $1.28900 |
| 500 | $0.01154 | $5.77000 |
| 1000 | $0.01063 | $10.63000 |
| 3000 | $0.00979 | $29.37000 |
| 5000 | $0.00902 | $45.10000 |
| 10000 | $0.00860 | $86.00000 |
| 30000 | $0.00820 | $246.00000 |
| 50000 | $0.00782 | $391.00000 |
