

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
| Resistance | 1 MΩ |
| Packaging | Reel |
Stock: 803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03842
Ext.Price$0.03842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03842 | $0.03842 |
| 10 | $0.01921 | $0.19210 |
| 50 | $0.01478 | $0.73900 |
| 100 | $0.01328 | $1.32800 |
| 500 | $0.01193 | $5.96500 |
| 1000 | $0.01106 | $11.06000 |
| 3000 | $0.01025 | $30.75000 |
| 5000 | $0.00951 | $47.55000 |
| 10000 | $0.00906 | $90.60000 |
| 30000 | $0.00863 | $258.90000 |
| 50000 | $0.00822 | $411.00000 |
