

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8533210090 |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4675
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02565 | $0.25650 |
| 50 | $0.02120 | $1.06000 |
| 100 | $0.01752 | $1.75200 |
| 500 | $0.01317 | $6.58500 |
| 1000 | $0.01189 | $11.89000 |
| 3000 | $0.00861 | $25.83000 |
| 5000 | $0.00624 | $31.20000 |
