

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.01 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 1761
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03770
Ext.Price$0.03770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03770 | $0.03770 |
| 10 | $0.01885 | $0.18850 |
| 50 | $0.01450 | $0.72500 |
| 100 | $0.01305 | $1.30500 |
| 500 | $0.01174 | $5.87000 |
| 1000 | $0.01083 | $10.83000 |
| 3000 | $0.00999 | $29.97000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00876 | $87.60000 |
| 30000 | $0.00833 | $249.90000 |
| 50000 | $0.00792 | $396.00000 |
