

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.99 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 1885
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03620
Ext.Price$0.03620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03620 | $0.03620 |
| 10 | $0.01810 | $0.18100 |
| 50 | $0.01392 | $0.69600 |
| 100 | $0.01241 | $1.24100 |
| 500 | $0.01106 | $5.53000 |
| 1000 | $0.01014 | $10.14000 |
| 3000 | $0.00930 | $27.90000 |
| 5000 | $0.00853 | $42.65000 |
| 10000 | $0.00811 | $81.10000 |
| 30000 | $0.00771 | $231.30000 |
| 50000 | $0.00733 | $366.50000 |
