

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 56 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4966
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02436 | $0.24360 |
| 50 | $0.02102 | $1.05100 |
| 100 | $0.01813 | $1.81300 |
| 500 | $0.01564 | $7.82000 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.01173 | $35.19000 |
| 5000 | $0.01000 | $50.00000 |
| 10000 | $0.00752 | $75.20000 |
