

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.4 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Schedule B | 8533210090 |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3584
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03820
Ext.Price$0.03820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03820 | $0.03820 |
| 10 | $0.01910 | $0.19100 |
| 50 | $0.01469 | $0.73450 |
| 100 | $0.01318 | $1.31800 |
| 500 | $0.01183 | $5.91500 |
| 1000 | $0.01092 | $10.92000 |
| 3000 | $0.01008 | $30.24000 |
| 5000 | $0.00931 | $46.55000 |
| 10000 | $0.00890 | $89.00000 |
| 30000 | $0.00850 | $255.00000 |
| 50000 | $0.00812 | $406.00000 |
