MFR-25FRF52-5K6
Mfr.Part #:
MFR-25FRF52-5K6
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 5.6 kΩ 1 % 250 mW Metal Film
ParameterValue
Voltage Rating (DC)200 V
Tolerance1 %
TerminationAxial
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance5.6 kΩ
Power Rating250 mW
PackagingReel
Voltage Rating250 V
RoHSCompliant
Temperature Coefficient100 ppm/°C