

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 750 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 4247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02941 | $0.29410 |
| 50 | $0.02389 | $1.19450 |
| 100 | $0.01941 | $1.94100 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01189 | $11.89000 |
| 3000 | $0.01090 | $32.70000 |
| 5000 | $0.01000 | $50.00000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
