

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 14 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Voltage Rating | 250 V |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03244
Ext.Price$0.03244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03244 | $0.03244 |
| 10 | $0.01622 | $0.16220 |
| 50 | $0.01248 | $0.62400 |
| 100 | $0.01100 | $1.10000 |
| 500 | $0.00970 | $4.85000 |
| 1000 | $0.00880 | $8.80000 |
| 3000 | $0.00799 | $23.97000 |
| 5000 | $0.00725 | $36.25000 |
| 10000 | $0.00682 | $68.20000 |
| 30000 | $0.00642 | $192.60000 |
| 50000 | $0.00604 | $302.00000 |
