

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.4 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 865
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02920
Ext.Price$0.02920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02920 | $0.02920 |
| 10 | $0.01460 | $0.14600 |
| 50 | $0.01123 | $0.56150 |
| 100 | $0.01006 | $1.00600 |
| 500 | $0.00902 | $4.51000 |
| 1000 | $0.00815 | $8.15000 |
| 3000 | $0.00737 | $22.11000 |
| 5000 | $0.00666 | $33.30000 |
| 10000 | $0.00630 | $63.00000 |
| 30000 | $0.00596 | $178.80000 |
| 50000 | $0.00564 | $282.00000 |
