

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 180 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Voltage Rating | 250 V |
| Military Standard | Not |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02796
Ext.Price$0.02796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02796 | $0.02796 |
| 10 | $0.01398 | $0.13980 |
| 50 | $0.01075 | $0.53750 |
| 100 | $0.00958 | $0.95800 |
| 500 | $0.00854 | $4.27000 |
| 1000 | $0.00783 | $7.83000 |
| 3000 | $0.00717 | $21.51000 |
| 5000 | $0.00657 | $32.85000 |
| 10000 | $0.00621 | $62.10000 |
| 30000 | $0.00587 | $176.10000 |
| 50000 | $0.00554 | $277.00000 |
