

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 18 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Military Standard | Not |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02946
Ext.Price$0.02946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02946 | $0.02946 |
| 10 | $0.01473 | $0.14730 |
| 50 | $0.01133 | $0.56650 |
| 100 | $0.01017 | $1.01700 |
| 500 | $0.00912 | $4.56000 |
| 1000 | $0.00845 | $8.45000 |
| 3000 | $0.00783 | $23.49000 |
| 5000 | $0.00725 | $36.25000 |
| 10000 | $0.00690 | $69.00000 |
| 30000 | $0.00656 | $196.80000 |
| 50000 | $0.00624 | $312.00000 |
