

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Length | 6.3 mm |
| Power Rating | 250 mW |
| Resistance | 200 kΩ |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Military Standard | Not |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Case/Package | Conformal |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 1 % |
| Packaging | Reel |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02970
Ext.Price$0.02970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02970 | $0.02970 |
| 10 | $0.01485 | $0.14850 |
| 50 | $0.01142 | $0.57100 |
| 100 | $0.01026 | $1.02600 |
| 500 | $0.00922 | $4.61000 |
| 1000 | $0.00844 | $8.44000 |
| 3000 | $0.00772 | $23.16000 |
| 5000 | $0.00706 | $35.30000 |
| 10000 | $0.00674 | $67.40000 |
| 30000 | $0.00643 | $192.90000 |
| 50000 | $0.00614 | $307.00000 |
