MFR-25FTE52-470R
Mfr.Part #:
MFR-25FTE52-470R
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 470 Ω 1 % 250 mW Metal Film
ParameterValue
TerminationAxial
Voltage Rating (DC)200 V
Length6.3 mm
Power Rating250 mW
Resistance470 Ω
Min Operating Temperature-55 °C
Military StandardNot
Composition(Kit Type)Metal Film
Max Operating Temperature155 °C
Case/PackageConformal
Voltage Rating250 V
RoHSCompliant
Tolerance1 %
PackagingReel
Temperature Coefficient50 ppm/°C