

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Resistance | 560 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02920
Ext.Price$0.02920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02920 | $0.02920 |
| 10 | $0.01460 | $0.14600 |
| 50 | $0.01123 | $0.56150 |
| 100 | $0.00996 | $0.99600 |
| 500 | $0.00883 | $4.41500 |
| 1000 | $0.00784 | $7.84000 |
| 3000 | $0.00696 | $20.88000 |
| 5000 | $0.00617 | $30.85000 |
| 10000 | $0.00577 | $57.70000 |
| 30000 | $0.00540 | $162.00000 |
| 50000 | $0.00505 | $252.50000 |
