

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 500 mWS |
| Resistance | 2 Ω |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03146
Ext.Price$0.03146
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03146 | $0.03146 |
| 10 | $0.01573 | $0.15730 |
| 50 | $0.01210 | $0.60500 |
| 100 | $0.01083 | $1.08300 |
| 500 | $0.00970 | $4.85000 |
| 1000 | $0.00880 | $8.80000 |
| 3000 | $0.00799 | $23.97000 |
| 5000 | $0.00725 | $36.25000 |
| 10000 | $0.00686 | $68.60000 |
| 30000 | $0.00649 | $194.70000 |
| 50000 | $0.00614 | $307.00000 |
