MFR1WSFTE52-470K
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
MFR1WSFTE52-470K
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 470 kΩ 1 % 1 W Metal Film
ParameterValue
Voltage Rating (DC)400 V
Resistance470 kΩ
Power Rating1 W
Tolerance1 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Metal Film
Temperature Coefficient50 ppm/°C