MFR3WSJT-73-5K6
Mfr.Part #:
MFR3WSJT-73-5K6
Datasheet:
Description:
Through-Hole Resistors Through Hole 5.6 kΩ 5 % 3 W Metal Film
ParameterValue
Voltage Rating (DC)500 V
Resistance5.6 kΩ
Power Rating3 W
Tolerance5 %
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C