
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 100 kΩ |
| Power Rating | 200 mW |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 5 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | 100 µA |
| Max Current Rating | 45 µA |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Accuracy | 3 % |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Schedule B | 8533400080 |
| Resistance at 25 ℃ | 100 kΩ |
| B Value at 25/50 | 4250 K |
| B Value at 25/85 | 4311 K |
| B Value at 25/100 | 4334 K |
Stock: 2348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11203
Ext.Price$0.11203
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11203 | $0.11203 |
| 10 | $0.09958 | $0.99580 |
| 50 | $0.08851 | $4.42550 |
| 100 | $0.07791 | $7.79100 |
| 500 | $0.06858 | $34.29000 |
| 1000 | $0.06041 | $60.41000 |
| 3000 | $0.05321 | $159.63000 |
