| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Mechanical |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Throw Configuration | SPST |
| Fuse Current | 12 A |
Stock: 2403
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36067
Ext.Price$0.36067
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36067 | $0.36067 |
| 10 | $0.31613 | $3.16130 |
| 25 | $0.30322 | $7.58050 |
| 50 | $0.29084 | $14.54200 |
| 100 | $0.27897 | $27.89700 |
| 300 | $0.26905 | $80.71500 |
| 500 | $0.25948 | $129.74000 |
| 1000 | $0.25346 | $253.46000 |
