

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.89 mm |
| Length | 6.35 mm |
| Width | 3.175 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 50 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Height | 889 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1078
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12490
Ext.Price$0.12490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12490 | $0.12490 |
| 10 | $0.11183 | $1.11830 |
| 50 | $0.10013 | $5.00650 |
| 100 | $0.08914 | $8.91400 |
| 500 | $0.07935 | $39.67500 |
| 1000 | $0.07186 | $71.86000 |
| 3000 | $0.06507 | $195.21000 |
