

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.4 mm |
| Width | 3.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 700 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 40.511469 mg |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 0.85 mm |
Stock: 2349
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68848
Ext.Price$0.68848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68848 | $0.68848 |
| 10 | $0.44925 | $4.49250 |
| 25 | $0.38467 | $9.61675 |
| 50 | $0.34400 | $17.20000 |
| 100 | $0.30934 | $30.93400 |
| 300 | $0.27677 | $83.03100 |
| 500 | $0.24763 | $123.81500 |
| 1000 | $0.22742 | $227.42000 |
| 3000 | $0.19570 | $587.10000 |
