

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.84 mm |
| Length | 6.5786 mm |
| Width | 3.1496 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Resistance | 499 Ω |
| Power Rating | 2.5 W |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 838.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 302
Distributors
pcbx
Unit Price$3.73860
Ext.Price$3.73860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.73860 | $3.73860 |
| 10 | $2.52974 | $25.29740 |
| 25 | $2.51345 | $62.83625 |
| 50 | $2.49725 | $124.86250 |
| 100 | $2.43826 | $243.82600 |
| 300 | $2.08377 | $625.13100 |
| 500 | $1.78082 | $890.41000 |
| 1000 | $1.75627 | $1756.27000 |
| 3000 | $1.73206 | $5196.18000 |
| 5000 | $1.70815 | $8540.75000 |
| 10000 | $1.70217 | $17021.70000 |
