

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.84 mm |
| Length | 6.5786 mm |
| Width | 3.1496 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Resistance | 49.9 Ω |
| Power Rating | 2.5 W |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 838.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 40.511469 mg |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 858
Distributors
pcbx
Unit Price$2.59557
Ext.Price$2.59557
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.59557 | $2.59557 |
| 10 | $2.06294 | $20.62940 |
| 25 | $2.01668 | $50.41700 |
| 50 | $1.97147 | $98.57350 |
| 100 | $1.76800 | $176.80000 |
| 300 | $1.74476 | $523.42800 |
| 500 | $1.72183 | $860.91500 |
| 1000 | $1.62266 | $1622.66000 |
| 3000 | $1.55231 | $4656.93000 |
| 5000 | $1.48501 | $7425.05000 |
| 10000 | $1.47817 | $14781.70000 |
