

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 1.6256 mm |
| Width | 812.8 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 50 kΩ |
| Power Rating | 150 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Schedule B | 8533210045 |
| Height - Seated (Max) | 0.51 mm |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$2.02331
Ext.Price$2.02331
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.02331 | $2.02331 |
| 10 | $1.98142 | $19.81420 |
| 25 | $1.95395 | $48.84875 |
