

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2.032 mm |
| Width | 1.27 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 5 kΩ |
| Power Rating | 200 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 381 µm |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
Stock: 1239
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66343
Ext.Price$0.66343
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66343 | $0.66343 |
| 10 | $0.50612 | $5.06120 |
| 25 | $0.49137 | $12.28425 |
| 50 | $0.47705 | $23.85250 |
| 100 | $0.41635 | $41.63500 |
| 300 | $0.40420 | $121.26000 |
| 500 | $0.39241 | $196.20500 |
| 1000 | $0.36933 | $369.33000 |
| 3000 | $0.34041 | $1021.23000 |
| 5000 | $0.31376 | $1568.80000 |
| 10000 | $0.31205 | $3120.50000 |
