

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 100 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
| Power Rating | 3 W |
Stock: 5948
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18124
Ext.Price$0.18124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18124 | $0.18124 |
| 10 | $0.11370 | $1.13700 |
| 50 | $0.09280 | $4.64000 |
| 100 | $0.07575 | $7.57500 |
| 500 | $0.05882 | $29.41000 |
| 1000 | $0.05505 | $55.05000 |
