

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 270 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 3 W |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28127
Ext.Price$0.28127
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28127 | $0.28127 |
| 10 | $0.18039 | $1.80390 |
| 50 | $0.14798 | $7.39900 |
| 100 | $0.12140 | $12.14000 |
| 500 | $0.09490 | $47.45000 |
| 1000 | $0.07951 | $79.51000 |
| 3000 | $0.07263 | $217.89000 |
| 5000 | $0.06635 | $331.75000 |
