

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
| Packaging | Reel |
Stock: 17523
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17553
Ext.Price$0.17553
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17553 | $0.17553 |
| 10 | $0.11197 | $1.11970 |
| 50 | $0.08346 | $4.17300 |
| 100 | $0.07415 | $7.41500 |
| 500 | $0.05751 | $28.75500 |
| 1000 | $0.05205 | $52.05000 |
