

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 3 W |
| Resistance | 15 Ω |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
Stock: 3591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.11200 | $1.12000 |
| 50 | $0.08979 | $4.48950 |
| 100 | $0.07198 | $7.19800 |
| 500 | $0.05942 | $29.71000 |
| 1000 | $0.05942 | $59.42000 |
| 3000 | $0.05942 | $178.26000 |
| 5000 | $0.05942 | $297.10000 |
