

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 22 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
Stock: 3744
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.16414 | $1.64140 |
| 50 | $0.13455 | $6.72750 |
| 100 | $0.11029 | $11.02900 |
| 500 | $0.08550 | $42.75000 |
| 1000 | $0.07130 | $71.30000 |
| 3000 | $0.06476 | $194.28000 |
| 5000 | $0.05882 | $294.10000 |
