

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 3 W |
| Resistance | 4.7 Ω |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
Stock: 7483
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.28640 | $2.86400 |
| 50 | $0.18580 | $9.29000 |
| 100 | $0.12054 | $12.05400 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07951 | $79.51000 |
| 3000 | $0.06981 | $209.43000 |
| 5000 | $0.06130 | $306.50000 |
