

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 16.9926 mm |
| Diameter | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Length | 32 mm |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
Stock: 1222
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42576
Ext.Price$0.42576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42576 | $0.42576 |
| 10 | $0.27700 | $2.77000 |
| 25 | $0.21031 | $5.25775 |
| 50 | $0.19889 | $9.94450 |
| 100 | $0.18809 | $18.80900 |
| 300 | $0.16289 | $48.86700 |
| 500 | $0.14106 | $70.53000 |
| 1000 | $0.13423 | $134.23000 |
