

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 8 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Supply Voltage | 350 V |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 7353
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.09319 | $0.93190 |
| 50 | $0.07600 | $3.80000 |
| 100 | $0.06198 | $6.19800 |
| 500 | $0.04753 | $23.76500 |
| 1000 | $0.04318 | $43.18000 |
| 3000 | $0.04026 | $120.78000 |
| 5000 | $0.03753 | $187.65000 |
| 10000 | $0.03189 | $318.90000 |
