

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 8 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Voltage Rating | 350 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Supply Voltage | 350 V |
| Military Standard | Not |
| Schedule B | 8533210090 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11626
Ext.Price$0.11626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11626 | $0.11626 |
| 10 | $0.10378 | $1.03780 |
| 50 | $0.09264 | $4.63200 |
| 100 | $0.08543 | $8.54300 |
| 500 | $0.07878 | $39.39000 |
| 1000 | $0.07265 | $72.65000 |
| 3000 | $0.06740 | $202.20000 |
| 5000 | $0.06252 | $312.60000 |
