

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 10 kΩ |
Stock: 213
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07709
Ext.Price$0.07709
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07709 | $0.07709 |
| 10 | $0.07632 | $0.76320 |
| 50 | $0.07555 | $3.77750 |
| 100 | $0.07483 | $7.48300 |
| 500 | $0.07411 | $37.05500 |
