

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 100 kΩ |
Stock: 913
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16266
Ext.Price$0.16266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16266 | $0.16266 |
| 10 | $0.10448 | $1.04480 |
| 50 | $0.07796 | $3.89800 |
| 100 | $0.06920 | $6.92000 |
| 500 | $0.05357 | $26.78500 |
| 1000 | $0.04942 | $49.42000 |
