

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 8 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1.2 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 350 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 580 µm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 0.212 g |
| Contact Plating | Tin |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating |
| Operating Supply Voltage | 350 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 3777
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.08635 | $0.86350 |
| 50 | $0.07240 | $3.62000 |
| 100 | $0.06070 | $6.07000 |
| 500 | $0.04881 | $24.40500 |
| 1000 | $0.04506 | $45.06000 |
| 3000 | $0.04047 | $121.41000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.02881 | $288.10000 |
