

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 12 Ω |
Stock: 2953
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14375
Ext.Price$0.14375
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14375 | $0.14375 |
| 10 | $0.09321 | $0.93210 |
| 50 | $0.06945 | $3.47250 |
| 100 | $0.06157 | $6.15700 |
| 500 | $0.04756 | $23.78000 |
| 1000 | $0.04298 | $42.98000 |
| 3000 | $0.03906 | $117.18000 |
| 5000 | $0.03549 | $177.45000 |
