

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 2.2 kΩ |
Stock: 596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12298
Ext.Price$0.12298
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12298 | $0.12298 |
| 10 | $0.10936 | $1.09360 |
| 50 | $0.09725 | $4.86250 |
| 100 | $0.08940 | $8.94000 |
| 500 | $0.08219 | $41.09500 |
| 1000 | $0.07556 | $75.56000 |
| 3000 | $0.06980 | $209.40000 |
| 5000 | $0.06448 | $322.40000 |
