

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 220 mΩ |
Stock: 1710
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.10601 | $1.06010 |
| 50 | $0.08621 | $4.31050 |
| 100 | $0.07010 | $7.01000 |
| 500 | $0.05446 | $27.23000 |
| 1000 | $0.04257 | $42.57000 |
| 3000 | $0.04034 | $121.02000 |
| 5000 | $0.03822 | $191.10000 |
| 10000 | $0.03634 | $363.40000 |
