

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 2.4 kΩ |
Stock: 7779
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08259 | $0.82590 |
| 50 | $0.06894 | $3.44700 |
| 100 | $0.05754 | $5.75400 |
| 500 | $0.04565 | $22.82500 |
| 1000 | $0.04069 | $40.69000 |
| 3000 | $0.03494 | $104.82000 |
| 5000 | $0.03001 | $150.05000 |
| 10000 | $0.02813 | $281.30000 |
