

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 24 Ω |
Stock: 8241
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08259 | $0.82590 |
| 50 | $0.06858 | $3.42900 |
| 100 | $0.05694 | $5.69400 |
| 500 | $0.04506 | $22.53000 |
| 1000 | $0.04001 | $40.01000 |
| 3000 | $0.03813 | $114.39000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.03317 | $331.70000 |
