

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 1 W |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
| Packaging | Reel |
| Resistance | 330 Ω |
Stock: 5269
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.08259 | $0.82590 |
| 50 | $0.06894 | $3.44700 |
| 100 | $0.05754 | $5.75400 |
| 500 | $0.04565 | $22.82500 |
| 1000 | $0.04189 | $41.89000 |
| 3000 | $0.03902 | $117.06000 |
| 5000 | $0.03634 | $181.70000 |
| 10000 | $0.03069 | $306.90000 |
